Nocne życie w Bydgoszczy - kluby, puby i rozrywka do białego rana

Nocne życie w Bydgoszczy - kluby, puby i rozrywka do białego rana
Autor Pamela Cieślak
Pamela Cieślak20.08.2023 | 9 min.

Nocne życie w mieście to coś, co przyciąga wielu młodych ludzi. Bydgoszcz, mimo że nie należy do największych polskich miast, ma do zaoferowania szeroki wybór miejsc, w których można bawić się do białego rana. Od klimatycznych pubów, przez tętniące życiem kluby, po oryginalne formy rozrywki - w Bydgoszczy z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Najlepsze kluby nocne w Bydgoszczy

Kluby z muzyką na żywo i imprezami tanecznymi

W Bydgoszczy znajdziemy kilka świetnych klubów, które słyną z imprez tanecznych do białego rana. Są to miejsca z profesjonalnym nagłośnieniem, świetnie zorganizowanymi parkietami i występami znanych DJ-ów. Do najpopularniejszych należą Havana Club przy ulicy Gdańskiej, gdzie co weekend bawią się setki osób, czy Industrial Club na Wyspie Młyńskiej, znany z mocnych brzmień techno i house. Fani bardziej kameralnych imprez pokochają za to Le Cube lub Inspirowanię na Starym Rynku.

Kluby z ciekawymi wnętrzami i oryginalnymi koncepcjami

Warto zwrócić uwagę na kluby w Bydgoszczy, które wyróżniają się designerskimi wnętrzami i nietuzinkowymi koncepcjami. Przykładem może być Ścianka, która mieści się w budynku starej elektrowni - goście bawią się tu na tle ceglanych murów i starych maszyn. Klimat retro z kolei ma klub Mózg, stylizowany na PRL-owską kafejkę. Bydgoszcz ma też prawdziwą perełkę w postaci klubu Porter, który powstał w odrestaurowanym spichrzu z XIX wieku.

Znane kluby z długą tradycją

Warto też zajrzeć do kultowych już klubów, działających w Bydgoszczy od wielu lat i cieszących się niezmienną popularnością. To przede wszystkim Klub MUza na ulicy Mostowej, istniejący od ponad 20 lat. Słynie z koncertów muzyki rockowej i metalowej, ale też z klubowych imprez tanecznych. Do "staruszków" należy też położony nad Brdą Pod Palmą - pub z przeszklonym sufitem, gdzie można potańczyć przy dźwiękach DJ-ów.

Puby i knajpy do biesiadowania w nocy

Klimatyczne puby z dobrym jedzeniem

Bydgoszcz ma wiele świetnych pubów, w których można nie tylko napić się ulubionego trunku, ale też zjeść smaczne dania kuchni polskiej czy międzynarodowej. Świetnym miejscem na nocne biesiadowanie jest z pewnością Pub FAME przy ulicy Długiej. Oprócz rzemieślniczych browarów serwuje tu obfite hamburgery i burgery z wołowiną z lokalnych hodowli. Innym miejscem cenionym za smaczne danie i bogatą whiskey jest pub Whiskey in the Jar na Starym Rynku.

Puby z szerokim wyborem piwa

Miłośnicy piwa powinni odwiedzić któryś z licznych w Bydgoszczy pubów tematycznych. Na czoło wysuwają się Świat Piwa przy ulicy Zygmunta Augusta, gdzie czekają trunki z polskich małych browarów rzemieślniczych oraz Stara Poczta przy Starym Rynku, słynąca z kilkudziesięciu pozycji piwa z całego świata. Świetne piwa z krajów Europy Środokowej serwuje też położona niedaleko Opera Nova.

Modne knajpki z oryginalnymi drinkami

Na mapie nocnej Bydgoszczy pojawia się też coraz więcej modnych barów i knajpek, które kuszą autorskimi drinkami i nietypowymi połączeniami smakowymi. Idealnym miejscem na wyrafinowanego drinka jest Atelier Bar przy ulicy Mostowej, gdzie można skosztować arcydzieł na bazie ginu, rumu czy wermutu. Ciekawą ofertę mają także Nautilus Bar przy Starym Rynku czy też klimatyczny Buddha Bar nad Brdą. Oryginalne autorskie drinki to też specjalność baru Long Story Short.

Alternatywne formy nocnej rozrywki

Escape roomy i gry miejskie

Bydgoszcz ma do zaoferowania nie tylko kluby i puby - na nocnych markach znajdziemy tu też alternatywne formy rozrywki. Jedną z nich są escape roomy - pokoje zagadek, w których należy w ograniczonym czasie rozwiązać zagadki, by się z nich wydostać. W Bydgoszczy działają m.in.: Escape Room Jagiellońska, Code Breaker przy ul. Gdańskiej czy Enigma Room przy Magdzińskiego. Można też wziąć udział w grze miejskiej i poznawać miasto, rozwiązując zagadki.

Kręgielnie i inne miejsca z grami

Nocą w Bydgoszczy można też aktywnie spędzić czas w jednej z licznych kręgielni. Poleca się m.in. funkcjonującą w Galerii Pomorskiej Megakręgielnię, nowoczesny obiekt z 20 torami. Świetną zabawę zapewni też Arena Laserowa na Wyspie Młyńskiej, gdzie można zagrać w laserowy paintball. Warto też odwiedzić salony gier zręcznościowych lub kasyna, które działają całą dobę.

Kina studyjne z seansami w nocy

Bydgoszcz ma przynajmniej dwie świetne alternatywy dla kin multipleksowych - kameralne kina studyjne, które często organizują nocne seanse. W Kinie Orzeł przy ulicy Jagiellońskiej można obejrzeć niszowe, niekomercyjne produkcje z całego świata. Z kolei w Kinie Pięknych Zmysłów w budynku NOT regularnie odbywają się nocne maratony filmowe, czasem z ciekawymi gośćmi.

Imprezy okazjonalne i cykliczne

Nocne życie w Bydgoszczy - kluby, puby i rozrywka do białego rana

Koncerty i festiwale muzyczne

W Bydgoszczy nie brakuje imprez okazjonalnych, które przyciągają fanów muzyki niezależnie od pory dnia i nocy. W ciągu roku odbywa się tu wiele festiwali muzycznych - od mocnych brzmień na Asymmetry Festival po lekkie granie na Bydgoszcz Jazz Festival. Wielbiciele muzyki mogą też wybrać się na koncerty do klubów takich jak Mózg, czy na cykliczne imprezy w typie Nocne Granie w klubie Eljazz.

Imprezy integracyjne i spotkania z ciekawymi ludźmi

W nocy w Bydgoszczy nie brakuje też imprez, których celem jest integracja i poznawanie ciekawych ludzi. Puby organizują specjalne wieczory z prelekcjami, warsztatami lub dyskusjami na różne tematy. Przykładem jest cykl Wykłady na Piwo w pubie Fabryka, lub comiesięczne spotkania TEDx przy kawie i ciastku w kawiarni Luz. Można tu poznać inspirujących ludzi z różnych branż.

Pokazy filmów i seanse plenerowe latem

Bydgoszcz zaskakuje też filmowymi wydarzeniami w plenerze, na które warto wybrać się nocą. W wakacje cyklicznie odbywają się pokazy w ramach Kina Letniego nad Brdą. Seanse filmowe organizuje też w parkach i na dziedzińcach Stowarzyszenie Filmowców Polskich. To świetny sposób na spędzenie ciepłego letniego wieczoru w mieście.

Rozrywka na świeżym powietrzu nocą

Parki i bulwary nad Brdą na spacery

Bydgoszcz zachęca, by nawet nocą korzystać z uroków jej zielonych przestrzeni. Chętni na spacer wśród zieleni mogą wybrać się do ogrodów klasztornych na Wyspie Młyńskiej lub do parku im. W. Witosa, który rozświetlają kolorowe iluminacje. Urokliwe są też nocne spacery wzdłuż malowniczych bulwarów nad Brdą, które dodatkowo tętnią życiem latem.

Cykliczne imprezy plenerowe latem

W letnie weekendy na bulwarach i w parkach organizowane są liczne imprezy plenerowe. Do cyklicznych wydarzeń należą m.in. Noc na Brdzie, Podwórkowo czy Weekend na Wyspie Młyńskiej. Można skosztować lokalnych przysmaków z food trucków, posłuchać dobrej muzyki na żywo lub potańczyć pod gołym niebem. To świetny sposób na aktywne spędzenie ciepłych letnich nocy w mieście.

Trasy rowerowe i rolkowe po zmroku

Bydgoszcz zachęca też do aktywności na świeżym powietrzu po zmroku. Dobrze oświetlone, bezpieczne ścieżki rowerowe wiodą wzdłuż Brdy, Millenium czy Starego Kanału. Można więc wybrać się na nocną przejażdżkę np. do Opławca, podziwiając nocny klimat miasta. Podobnie jest z rolkami - wieczorem i nocą trasy wiodące bulwarami czy w parkach są znacznie mniej zatłoczone.

Opcje na zakończenie nocnych eskapad

Bistra i bary z jedzeniem całą noc

Zabawa w klubach i pubach Bydgoszczy może rozbudzić apetyt o niecodziennej porze. Na szczęście jest kilka miejsc, gdzie można zjeść smaczny posiłek także nocą. Ci, którzy zgłodnieją po imprezie, chętnie wybierają się do Bistro Pasibus przy Starym Rynku lub do Rock Burgera na ulicy Jagiellońskiej. Obydwa lokale serwują dania aż do rana.

Stacje benzynowe i sklepy całodobowe

Również sklepy i stacje benzynowe w Bydgoszczy często działają przez całą dobę, dzięki czemu można zrobić drobne zakupy także w nocy. Całodobowe sklepy znajdziemy m.in. na dworcu PKP Bydgoszcz Główna oraz na niektórych stacjach benzynowych, jak Shell przy Kujawskiej czy Orlen na Fordońskiej. Dla nocnych marków praktyczne będzie też otwarte non stop komisariaty policji przy ul. Markwarta.

Miejsca z transportem publicznym w nocy

Komunikacja miejska w Bydgoszczy działa ograniczony rozkład jazdy także w nocy. Autobusy i tramwaje kursują co najmniej do godziny 1-2 w nocy, zapewniając powrót do domu z imprez i nocnych eskapad. Istnieją też prywatne firmy oferujące w godzinach nocnych transport osób, dzięki czemu bez problemu można dostać się z powrotem w każdy zakątek miasta.

Podsumowanie

Podsumowując, nocne życie w Bydgoszczy ma wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu zarówno renomowane kluby z imprezami tanecznymi, jak i kameralne puby oraz knajpki na biesiadowanie przy drinku. Miasto zaskakuje też alternatywnymi formami rozrywki, od escape roomów po kina studyjne z seansami w nocy. Warto również wybrać się na którąś z cyklicznych imprez plenerowych, by aktywnie spędzić letni wieczór. Nocą nie brakuje tu opcji na posiłek czy transport do domu. Bydgoszcz tętni życiem przez całą dobę i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od pory dnia i nocy.

Najczęściej zadawane pytania

W Bydgoszczy zdecydowanie warto wybrać się do takich klubów tanecznych jak Industrial, Havana, czy Le Cube. Zachęcamy też do sprawdzenia repertuaru w klubach MUza i Pod Palmą.

Jeśli chodzi o dobre jedzenie w pubach, polecamy FAME Pub (burgery, steaki), Whiskey in the Jar (dania kuchni polskiej, whiskey) oraz Stary Spichlerz (tradycyjne dania kuchni polskiej).

Na kreatywne drinki w Bydgoszczy warto wybrać się do Atelier Baru, Nautilus Baru, Buddy Baru lub Long Story Short. Lokale te słyną z autorskich koktajli i ciekawych połączeń smakowych.

Poza klubami polecamy escape roomy, gry miejskie, kręgielnie oraz kina studyjne z seansami w nocy. Latem świetną opcją są spacery nad Brdą i imprezy plenerowe.

Na jedzenie w nocy polecamy Bistro Pasibus (burgery, dania mięsne) oraz Rock Burgera (burgery). Obydwa lokale są czynne przez całą dobę.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Karta zdrowia dziecka: Praktyczne informacje i ważne dokumenty podróżne
  2. Aperol - 4 pomysły na drinki z tym włoskim aperitifem
  3. Tajemnice Jeleniej Góry - ukryte perełki miasta
  4. Śladami historii w Przemyślu - najważniejsze zabytki i atrakcje miasta
  5. Apulia we Włoszech - co warto zobaczyć w tym niezwykłym regionie?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Pamela Cieślak
Pamela Cieślak

Jestem Pamelą i serdecznie witam Was na blogu, który jest poświęcony fascynującemu świecie podróży i odkrywania nowych miejsc. Od zawsze marzyłam o zwiedzaniu świata i dzieleniu się swoimi przygodami z innymi. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły